Menu

Sposoby na kaca

Wszystko o kacu co tylko można sobie pomyśleć i też te rzeczy których nie można

Aniracetam - skuteczny na kaca?

faszynelka

Aniracetam jest rozpuszczalną w tłuszczu cząsteczką, mającą zwiększać zdolności poznawcze i zmniejszać niepokój i depresję. Aniracetam jest najpopularniejszym racetamem, o którym twierdzi się, że działa lepiej od pokrewnego piracetamu. Brakuje jednak badań przeprowadzonych na ludziach, które potwierdzałyby takie właściwości aniracetamu, a wszelkie dowody na jego skuteczność u człowieka mają charakter anegdotyczny.  

SupplementAniracetam12551639

Działanie

Aniracetam jest związkiem należącym do grupy racetam ze względu na strukturalne podobieństwo do pirolidonu. Przypisuje mu się przynależność do suplementów nootropowych, które wypływają na poprawę funkcji poznawczych: pamięci, kreatywności i motywacji. Jako że rozpuszcza się w tłuszczach musi być spożywana razem z kwasami tłuszczowymi. Ponadto aniracetam jest cholinergiczny, czyli przekazuje sygnały za pomocą  acetylocholiny.

Aniracetam działa jako pozytywny modulator niektórych receptorów pobudzających, takich jak receptory AMPA i zmniejsza stopień odwrażliwiania receptorów. Zazwyczaj objawia się to poprzez efekt kontrolowanej i wydłużony neurologicznej stymulacji. Jako że receptory AMPA różnią się pod względem swojej struktury w zależności od ich miejsca w mózgu, różne modulatory AMPA oddziałują na mózg w inny sposób. Obecnie prowadzone są badania nad wykorzystaniem aniracetamu jako modulatora AMPA w leczeniu depresji i chorób ośrodkowego układu nerwowego, takich jak choroba Alzheimera.

Jeden z dowodów anegdotycznych mówi, że aniracetam znany jest jako pomoc w myśleniu kolektywnym i holistycznym, czyli mówiąc inaczej, pozwala dojrzeć większy, całościowy obraz. Suplement zwiększa także przepływ krwi i aktywność w regionach mózgu, które za to odpowiadają,

Dawkowanie

Dawka pomiędzy 10 -100 mg na kilogram masy ciała była z powodzeniem wykorzystywana w eksperymentach na szczurach w warunkach laboratoryjnych. Ograniczone dowody z badań na ludziach wykazały, że doustna dawka w wysokości z zakresu 1000-1500 mg zażywana w ciągu dnia wydaje się być efektywna.

Dawki niższe, w wysokości 400 mg, wykazywały pewną skuteczność, ale najczęściej przyjmuje się dawki powyżej 1000-1500 mg aniracetamu podzielone na dwie dawki po 500-750 mg każda, zażywane dwa razy dziennie do posiłku.

Sproszkowany aniracetam ma wyjątkowo gorzki smak, więc osobom, które za nim nie przepadają zaleca się stosowanie suplementu w kapsułkach.

Wydaje się, że aniracetam szybko się wchłania, w czasie poniżej 30 minut, i równie szybko jest metabolizowany.

Sponsorem notki jest: darmowa bramka sms

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Jacekk88] *.dynamic.gprs.plus.pl

    U mnie super sprawdza się 2kc przeciwko kacowi. Zażywam tabletki przed i w trakcie picia, do tego piję dużo napojów. Trzeba też pamiętać o tym żeby nie pić na pusty żołądek.

© Sposoby na kaca
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci