Menu

Sposoby na kaca

Wszystko o kacu co tylko można sobie pomyśleć i też te rzeczy których nie można

9 domowych sposobów na wyleczenie kaca

faszynelka

Przypomnijmy na początku jakie mogą być objawy kaca:
- ból głowy
- bóle mięśni
- mdłości
- niespokojny żołądek
- ból w w okolicy brzucha
- rozwolnienie
- odwodnienie, uczucie pragnienia
- słaba koncentracja
- słabe poczucie równowagi
- kłopoty z pamięcią
- światłowstręt
- zawroty głowy
- senność
- depresja
- nerwowość
- lęki
- przyspieszone bicie serca
- nadmierna potliwość

Co radzą nasze babcie gdy nadchodzi kac, jak wyleczyć kaca domowymi sposobami? Oto 9 sposobów na podstawowe symptomy kaca:
1. Magnez. Dawka 400 mg magnezu powinna pomóc wyleczyć ból głowy spodowany kacem. Jeśli pijesz alkohol regularnie, lub masz objawy cukrzycy - możesz mieć stałe niedobory magnezu. W takim wypadku mądrze jest wziąć magnez jeszcze przed położeniem się spać, a drugą dawkę zaraz po przebudzeniu. Bogatym źródłem magnezu jest na przykład sok pomidorowy.

2. Woda kokosowa. Odwodnienie, nadmierna produkcja moczu, wymiotowanie - to wszystko powoduje, że organizm potrzebuje dodatkowych ilości płynów. Niektóre badania wskazują, że woda kokosowa jest jest lepiej przyswajalna przez organizm niż zwykła woda, lub popularne napoje dla sportowców. Woda kokosowa jest bogata w elektrolity, przede wszystkim w potas, którego organizm potrzebuje po spożyciu alkoholu

3. Herbata z imbirem. Aby uspokoić żołądek, powstrzymać wymioty, należy wypić herbatę z dodatkie imbiru. Jeśli nie lubisz smaku imbiru, możesz go załagodzić dodatkiem miodu. Dodatkowo imbir może pomóc ustabilizować poziom cukru we krwi.

4. Jajka. Zjedzenie jajek na śniadanie dzień po piciu alkoholu pomoże organizmowi zwalczyć ojbawy kaca. Jajka zwierają cysteine - aminokwas, który jest odpowiedzialny za rozkładanie toksyn w organizmie i pozbywanie się ich. Poza tym jajka bogate są w biało i inne środki odżywcze, których Twój organizm właśnie najbardziej potrzebuje.

chickensoup1816718_1280

5. Złożone węglowodany. Picie alkoholu bardzo często obniża poziom cukru we krwi, dlatego konieczna jest intensywna interwencja. Najlepszym źródłem węglowodanów są produkty bogate w polimery węglowodanowe, albowiem uwalniają glukozę powoli w organizmie co zapewnia stały dopływ energii i nie zaburza metabolizmu. Dobrym pomysłem jest zjedzenie słodkich ziemniaków, ciasta, babki ziemniaczanej, itp.

Nie masz siły na pisanie smsów z komórki na kacu? Zobacz co oferuje Darmowa Bramka SMS

6. Witamina B6. Badanie przeprowadzone kilkanaście lat temu wykazało, że przyjęcie 1200 mg witaminy B6 przed, w trakcie i po piciu w wyraźny sposób niwelowało objawy kaca. Poszukaj w kuchni produktów bogatych w witaminę B6 i wzbogać swoją dietę w nie, w dni kiedy zamierzasz konsumować alkohol

georgianeggs2786311_1280

7. Rosół. Wypicie szklanki porządnego rosołu, najlepiej wyłącznie z naturalnych produktów, powinno uspokoić Twoj żołądek oraz pomóc zwalczyć objawy kaca.. Rosół tak naprawdę warto wypić również przed konsumpcją akoholu, szczególnie taki tłusty, bo tłuszcz zawarty w nim spowolni metabolizm alkoholu i zniweluje objawy zatrucia.

Jeśli nie przekonują Cię domowe sposoby wypróbuj lek na kaca

8. Ostropest plamisty. Jest to naturalne źródło sylimaryny, która wykazuje w pewnych badaniach działanie ochronne wątroby - organu najbardziej obciążonego w przypadku konsumpcji alkoholu. zamiast kupować drogie tabletki na wątrobę, można poszukać ostropestu i zrobić z niego herbatki, nalewki i uzyskać ten sam efekt.

9. Żeń-szeń. Jeśli nie cierpisz na przewlekłe nadcińsnienie tętnicze, żeń-szeń może być dobrą alternatywą dla kawy, która jest szkodliwa i niewskazana na kacu - odwadnia oraz pozbawia osłabiony organizm i tak już niewielkich dawek magnezu. Żeń-szeń powinien postawić Cię na nogi i przywrócić energię.

 

ginseng3404958_1280

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • najlepszy-katolik

    Św. Piotr, pierwszy papież przestrzega:
    Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!!! 1P 5.8
    Lepiej nie pić, po prostu.

© Sposoby na kaca
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci