Menu

Sposoby na kaca

Wszystko o kacu co tylko można sobie pomyśleć i też te rzeczy których nie można

Hygrophila auriculata - zioło ochronne na wątrobę

faszynelka

Hygrophila auriculata to roślina, która w ajurwedzie pełni rolę lekarstwa i afrodyzjaku. Wydaje się, że działa ona ochronnie na wątrobę. Obecnie trwają dopiero wstępne badania nad wykorzystaniem tej rośliny, w związku z czym mamy tylko ograniczone informacje na temat jej składu i toksyczności.

Działanie
Hygrophila auriculata jest tradycyjnym, indyjskim lekarstwem. Ponoć stosowanie go przynosi korzyści w przypadku zaburzeń poziomu glukozy we krwi u cukrzyków i w chorobach wątroby. Dodatkowo hygrophila auriculata ma ponoć właściwości moczopędne i działa jako afrodyzjak.

Polecamy: darmowa bramka sms

Hygrophila_auriculata_07
Na chwilę obecną nie posiadamy zbyt wielu informacji na temat tego zioła, ale wydaje się, że oddziałuje ono, w jakich sposób na metabolizm glukozy w tym sensie, że może ono prowadzić do zwiększenia syntezy glukozy w wątrobie i tkankach mięśni (dokładny mechanizm, który za to odpowiada nie jest obecnie znany). Dotychczasowe badania pokazały także, że hygrophila auriculata nie wstrzymuje wchłaniania glukozy. Podczas gdy wodny wyciąg z zioła hygrophila auriculata ani nie ułatwia, ani tez nie utrudnia glukoneogenezy (proces przekształcania niecukrowcowych prekursorów w glukozę), wydaje się, że zażywanie tego zioła przed węglowodanami, zwiększa ilość glikogenu, który magazynowany jest w wątrobie i tkankach mięśniowych.

Ponadto hygrophila auriculata ma chronić wątrobę i mózg przed peroksydacją lipidów, w sposób porównywany z witaminą E.
Hygrophila auriculata może także działać neuroprotekcyjne, ze względu na właściwości przeciwutleniające. W przypadku anemii, kiedy różne przyjmowane związki chemiczne mogą zmniejszać liczbę czerwonych krwinek i ich funkcjonalność, hygrophila auriculata prawdopodobnie stymuluje erytropoezę (czyli namnażanie i różnicowanie erytrocytów), co prowadzi do wyrównania tej różnicy w ciągu kilku tygodni. Nie zaobserwowano tego mechanizmu w przypadku zwierząt, u których nie wystąpiła anemia. Zażywanie hygrophila auriculata może powodować niewielki wzrost wagi męskich organów płciowych, który pojawia się podczas przyjmowania tego zioła przez dłuższy czas. Dodatkowo prowadzi ono do zwiększenia libido.

Dawkowanie
Jak na razie nie dysponujemy badaniami, w których stosowano by doustną dawkę tego suplementu, w związku z czym nie posiadamy wystarczających informacji dotyczących zalecanej doustnej dawki żadnego ze składników tego zioła.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • rose_only_one

    Ciekawe ciekawe.. oby się okazało, że nie jest toksyczna i żeby nawet herbatki z tego były. Kurcze.. tyle jest tych naturalnych rzeczy z natury wpływających bardzo korzystnie na organizm człowieka a w sklepach sama chemia..
    __________
    www.laser-studio.pl

© Sposoby na kaca
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci