Menu

Sposoby na kaca

Wszystko o kacu co tylko można sobie pomyśleć i też te rzeczy których nie można

Cytocholina (lecytyna) poprawia koncentrację, dobra na kaca

faszynelka

Cytocholina
Cytocholina (lub inaczej CDP-cholina) to nootropowy związek, który w organizmie rozpada się na cholinę oraz cytydynę. Cytydyna z kolei rozpada się w urydynę, co sprawia, że cytocholina jest prekursorem zarówno choliny, jak i urydyny.

lecytyna

Cytocholina Zastosowanie
Cytocholina jest związkiem nootropowym, co oznacza, że korzystanie wpływa na funkcje poznawcze człowieka, takie jak pamięć, kreatywność czy motywacja u zdrowych ludzi. Jest prolekiem (czyli sama w sobie nie jest bioaktywna, ale może przekształcać się w związki o działaniu farmakologicznym) choliny i urydyny. Mówić bardziej precyzyjnie, cytocholina w organizmie rozkłada się na cholinę oraz cytadynę, przy czym cytadyna przekształca się w urydynę. Cytocholina jest jednym z trzech fosfolipidów, które zawierają cholinę, która może być przyjmowana w postaci doustnych suplementów.

Na kaca na pewno też dobry będzie lek na kaca


Cytocholina jest zażywana w celu zapobiegania i leczenia zaburzeń pamięci, które związane są z procesem starzenia, ze względu na fakt, że oba związki, na które cytocholina się rozkłada, mają działanie neuroochronne i najprawdopodobniej pozytywnie wpływają na proces uczenia się.
Ponadto cytocholina ma jeszcze inne zastosowanie, jeśli chodzi o zdolności poznawcze. Jest ona bowiem coraz powszechniej stosowana w celu usprawnienia pamięci u nastolatków. Jednak poza badaniami na szczurach, z których wynika, że doustna suplementacja faktycznie może tak działać, nie mamy dowodów, że podobne rezultaty uzyskamy podając cytocholinę zdrowym nastolatkom. Wprawdzie w jednym z przeprowadzonych do tej pory badań odnotowano wzrost koncentracji po przyjmowaniu niskich dawek cytocholiny, jednak musi to zostać potwierdzone jeszcze w kolejnych eksperymentach.
Ponadto cytocholina może działać przeciwuzależniająco w stosunku do kokainy i jedzenia.

Polecamy: darmowa bramka sms

Cytocholina Dawkowanie
Standardowa dawka zakłada przyjmowanie cytocholiny w dawce 500-2000 mg dziennie, zażywanych w dwóch dawkach (po 250-1000 mg każda) w odstępie 8-12 godzin. Jednak w niektórych przypadkach stosuje się suplementację raz dziennie. Warto mieć na uwadze, że działanie dawki wielkości 4000 mg nie różni się niczym od dawki 2000 mg, w związku z czym nie ma potrzeby przyjmowania większych ilości tego suplementu.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • o.krysia70

    Hej! Do tej pory nie słyszałam jeszcze o cytocholinie... podobne działanie ma różeniec górski w tabletkach. Nie tyle na kaca, co bardzo pomaga mi w czasie sesji skupić się na kilku rzeczach na raz i dzięki niemu jestem mniej zmęczona

© Sposoby na kaca
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci