Menu

Sposoby na kaca

Wszystko o kacu co tylko można sobie pomyśleć i też te rzeczy których nie można

[nie tylko o kacu] Zioła: bylica pospolita

faszynelka

thumb

Bylica pospolita jest gatunkiem roślin z rodziny astrowatych. Choć znana jest od dawna, to dotychczas była wykorzystywana tylko w ograniczonym stopniu. Natomiast obecnie prowadzone są dokładniejsze badania tego zioła ze względu na możliwe właściwości przeciwnowotworowe. Warto odnotować, że na chwilę obecną przynajmniej jedno z badań wykazało również, że bylica pospolita przyczyniać się może do spalania tłuszczu i wpływa na funkcjonowanie układu immunologicznego.

 

Zastosowanie

Bylica pospolita jest ziołem, które częściowo wykorzystywane jest ze względu na właściwości lecznicze w różnym zakresie, ale stosuje się je także do celów kulinarnych, przede wszystkim w Korei. Bylica pospolita jako przyprawa jest gorzka, ale bardzo aromatyczna. Obecnie prowadzone są wstępne badania, które mają na celu dokładne poznanie korzyści wynikających z przyjmowania bylicy pospolitej.   

 

Działanie

Na chwilę obecną nie dysponujemy żadnymi badaniami prowadzonymi na ludziach, ale kilka badań z udziałem zwierząt wykazało, że związki w wodnym wyciągu z bylicy pospolitej mogą działać jako lekarstwo o działaniu przeciwalergicznym, a 95% roztwór alkoholowy ma właściwości spalające tłuszcz.

Badania przeprowadzone na zwierzętach pokazały, że relatywnie niska dawka wodnego wyciągu z bylicy pospolitej wydaje się mieć właściwości zapobiegające zwłóknieniom. 

Wiadomo również, że polisacharydy obecne w bylicy pospolitej nie są mitogenne (czyli nie powodują proliferacji komórek odpornościowych), ale zamiast tego osłabiają wskaźnik, przy którym komórki dokonują apoptozy.

Dawkowanie

Nie ma wystarczających dowodów, na podstawie których można by ustalić optymalną dawkę bylicy pospolitej, choć w badania na szczurach wykorzystywano około 200 mg na kilogram masy ciała 95% ekstraktu alkoholowego. Na tej podstawie przyjęto, że dawka dla człowieka wynosi 32 mg na kilogram masy ciała, czyli:

- 2200 mg dla osoby ważącej 68 kg

- 2900 mg dla osoby ważącej 90 kg

- 3600 mg dla osoby ważącej 113 kg.

Nie znany jest jeszcze optymalny czas przyjmowania zioła, ani to czy należy zażywać jedną całościową czy kilka mniejszych dawek w ciągu dnia, ani czy należy zażywać ją wraz z posiłkiem.

 

Polecane strony:

Darmowa bramka sms

Lek na kaca

© Sposoby na kaca
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci