Menu

Sposoby na kaca

Wszystko o kacu co tylko można sobie pomyśleć i też te rzeczy których nie można

Co słychać w badaniach nad kacem?

faszynelka

Przegląd najnowszych badań dotyczących kaca.

alcohol428392_1280

Z czego mogą wynikać problemy z piciem, problemy alkoholowe w dorosłym życiu?
W badaniu przeprowadzonym na przestrzeni 13 lat na Uniwersytecie w San Diego sprawdzano wpływ problemów z piciem w rodzinie, a także intensywnością pierwszych kaców, na przyszłe problemy z piciem. Najpierw przeprowadzono wywiad na grupie 12-14 latków, w sumie 205 osób, a następnie co roku badano ich na okoliczność picia, intensywnośc kaca i inne parametery związane z alkoholem. Wnioski? Im większego doświadczamy kaca na początku naszej przygody z alkoholem, tym większe prawdopodobieństwo problemów z piciem w dorosłym życiu. Wpływ rodziny (problemów z alkoholem u naszych rodziców) jest duży mniejszy.

Dihydromyricetyna w pojedynku z heterozygotami ALDH2
26 dorosłych mężczyzn z z mutacją ALDH2, która uszkadza metabolizm aldehydu octowego - co jest przyczyną bardzo silnych objawów kaca, szczególnie u ludzi z żółtą karnacją, zostało poddanych testowi - do wypicia mieli 50 g alkoholu w postaci koreańskiego napoju Soju. Do tego spożyli ekstrakt z owocu Hovenia, zawierający dihydromyricetynę. Grupa placebo nie dostała tego środka, a dostała alkohol :) Pobrano próbki krwi i badano markery kaca - po godzinie, czterech godzinach i 12 godzinach od spożycia. We krwi nie odnotowano znaczących różnic pomiędzy grupach (mierzono poziom alkoholu oraz aldehydu octowego), natomiast wyraźne różnice na korzyść dihydromyricetyny odnotowano w symptomach dnia wczorajszego - grupa zażywająca środek mniej uskarżała się na wszelkie typowo kacowe dolegliwości. 1:0 dla dihydromyricetyny!

Wpływ długości snu na intensynowść kaca
Zazwyczaj wszyscy zgodnie potwierdzają, że im krócej śpisz tym większego kaca będziesz mieć rano. Ale czy da się to potwierdzić naukowo? Na duńskim uniwersytecie próbowano. Badaniu poddano 578 studentów, co ciekawe większość stanowiły kobiety (59,9%). Znaleziono wyraźny związek między długością snu, a intensynowścią objawów kaca. Dodatkowo osoby, które spały dłużej i wypijały dużo alkoholu - dośwwiadczały też dłużej kaca, ale był on o wiele łagodniejszy niż u osób, które spały krócej. Wniosek: śpij nie za długo, nie za krótko :)

alcoholismtreatment2714476_1280

Sponsorzy dzisiejszej notki to:

Darmowa bramka sms

Lek na kaca

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Magda] 91.196.11.*

    Spojrzenie na temat kaca z zupełnie innej strony. Bardzo mi się to podoba! Jeśli chodzi o długość snu, chyba wolę spać krócej i szybciej się pozbyć tego okropnego uczucia. Wspomagam się też między innymi tabletkami 2KC, które dobrze na mnie działają. Zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia, uzupełniają utracone elektrolity i stanowią dużą pomoc w stanach odwodnienia organizmu.

  • kristin.123

    Badania nad kacem to pierwsze, z czym się spotykam, ale przyjemnie czytało mi się na ten temat Twój wpis. Cóż, każdy niewątpliwie ma swój sposśób na kaca i nie ma doskonałych metod, ale dopiero na podstawie prób i błędów można stwierdzić, co nam na kaca pomoże albo co będzie wzmagać jeszcze syndrom dnia wczorajszego i tzw. helikopter. Ja unikam takich odlotów, odkąd ośrodek leczenia uzależnień pomógł mi wyjść z alkoholizmu i teraz napojów wyskokowych praktycznie w ogóle nie piję ;)

© Sposoby na kaca
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci